Schody nie muszą być nudne

Schody nie muszą być nudne

Schody wewnętrzne dotychczas nie odgrywały zbyt istotnej roli w aranżacji wnętrz Polaków. Owszem, były uwzględniane, dekorowane, ale okazałe schody, jakie można zobaczyć w amerykańskich czy angielskich filmach wydawały się przesadą i ekstrawagancją. Obecnie jednak przekonanie to ulega przedawnieniu, a projektanci wnętrz coraz większy nacisk kładą właśnie na schody. Nie bez powodu zresztą, nikt chyba nie zaprzeczy, że schody mogą znacząco wpłynąć na aranżację wnętrza.

Choć nie każdy może sobie pozwolić na piękne, kręte i szerokie schody, z racji rozmieszczenia pomieszczeń, to każdy może uatrakcyjnić swoje schody, nawet te proste i na pozór zwyczajne i nudne. Moda na eleganckie i oryginalne schody za granicą panuje już od dłuższego czasu, w Polsce ciągle jeszcze jest nowością, mimo to szybko zyskała zadowolenie i uznanie.

Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie ciekawych schodów, łączenie ze sobą różnych tworzyw, nawet szkła. Decydując się jednak na zmianę swoich schodów wewnętrznych trzeba liczyć się z koniecznością zatrudnienia fachowców. Łatwo domyślić się, że montaż schodów jest procesem czasochłonnym i wymagającym zastosowania odpowiednich technik i narzędzi,. Wszystkie schody, bez względu na ich atrakcyjność powinny być przede wszystkim stabilne i dopasowane do wnętrza, dlatego też każde zamówienie traktowane jest w sposób indywidualny.

Nie sposób obejść się bez odpowiednich pomiarów i przygotowań, bez których nie sposób zaprojektować wymarzone schody, zwłaszcza te spiralne czy składające się wyłącznie z poziomych desek odgrywających rolę stopni. W przypadku posiadania małych dzieci, warto zastanowić się nad właśnie nad tym typem schodów- choć pojedyncze deski czy płyty są z pewnością atrakcyjne, to mogą okazać się niebezpieczne dla maluchów.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom można pozwolić sobie na naprawdę oryginalne schody wewnętrzne, na przykład schody szklane czy podświetlane, półokrągłe i tak dalej. Niezbędnym elementem, który powinien towarzyszyć wszystkim schodom jest naturalnie balustrada, która często projektowana jest łącznie ze schodami.

Dodaj komentarz