Podłoga w domu, czyli rodzaje, zalety i wady

Podłoga w domu, czyli rodzaje, zalety i wady

Wiemy, że każde mieszkanie musi posiadać podłogi. Ich charakterystyka, wygląd oraz trwałość uzależniona jest od miejsca w którym będą używane. Nie bez znaczenia są także wymagania, jakim podłoże będzie poddane. Nad tymi kwestiami musimy się zastanowić podczas wyboru podłoża. Wybór w tej dziedzinie jest bardzo duży.

Najpopularniejszym obecnie materiałem, z którego tworzone są podłogi, to panele. Mamy ich ogromny wybór, zaś ich cena jest bardzo mała. Nie bez znaczenia jest też prostota ich montażu. Nie potrzebujemy do ich ułożenia specjalistów. Możemy zrobić to sami, posiadając jedynie metr oraz maszynkę przycinającą panele. Nie musimy używać kleju, co nie tylko ułatwia montaż, ale także umożliwia w każdej chwili demontaż i ponowne ułożenie paneli, gdy np, chcemy poprowadzić instalację elektryczną pod podłogą. Nie bez znaczenia są także koszta, z którymi mierzymy się podczas układania podłóg. W tym przypadku są one naprawdę nieduże. Wytrzymałość tego typu materiału nie jest zachwycająca, ale wystarczająca do pokoju dziecięcego, czy garderoby. To plasuje ten materiał zdecydowanie na pierwszym miejscu pod względem popularności.

Zawsze trendy i elegancki jest oczywiście parkiet. Jest to materiał ekskluzywny, dlatego dobrego gatunku parkiet, z dużą wytrzymałością, kosztuje naprawdę sporo. Jednak tego typu podłoga, nie tylko prezentuje się znakomicie, lecz także jest bardzo wytrzymała na uderzenia, otarcia i działanie środków chemicznych, używanych do mycia. Co kilka lat wystarczy poświęcić dzień, wycyklinować parkiet i ponownie go polakierować. Wtedy odzyskuje on świeżość i wygląda, jak by chwilę wcześniej opuścił fabrykę.

Płytki natomiast są bez wątpienia materiałem najbardziej trwałym, lecz rzadko używanym wewnątrz budynków. Jest bardzo zimny dla stóp. Często natomiast stosuje się je w łazienkach, oraz kuchni, gdzie często występuje działanie wody na podłoże.
Każda podłoga jest uzależniona od przeznaczenia, aranżacji zawartej w projekcie wnętrza, a także od naszych osobistych upodobań.

Dodaj komentarz