Meble z wikliny – sposób na wyjątkową aranżację domu

Każdy z nas fantazjuje o własnych czterech kątach. Rezydencja lub mieszkanie są życzeniami nowożeńców, którzy chcą jak najszybciej się usamodzielnić i odłączyć od rodziców. W sytuacji, gdy uda się te pragnienia urzeczywistnić, pojawia się kwestia umeblowania i wyposażenia mieszkania. I o ile dla mężczyzn jest to straszliwa tortura, o tyle kobiety uwielbiają przeglądać kolejne foldery, strony internetowe i czasopisma wnętrzarskie. Czerpią z nich inspirację i wzorzec do dalszego upiększania domostwa.

Osoby, które mają dość stereotypowych rozwiązań oraz wszędobylskich płyt MDF, powinny się poważnie zastanowić nad tym, aby w ich domu zagościły meble z wikliny. Ich wybór jest coraz większy, a i sposoby konserwacji są na tyle proste, że meble wiklinowe będą cieszyć swoim designem przez długie, długie lata. Nie wierzysz? No cóż, spróbuj przeczyścić którykolwiek mebel wiklinowy szczotką zmoczoną w roztworze ciepłej wody i soli. Po wysuszeniu mebla (najlepiej na dworze), posmaruj go olejkiem cytrynowym. Różnica będzie namacalna od razu. Mebel wiklinowy będzie jaśniejszy i czystszy. W przypadku, gdy masz polakierowane meble wiklinowe, wystarczy, że przetrzesz je zwilżoną szmatką. Nie trzeba nacierać ich olejkiem. Osobną kwestią jest zapobieganie rozsychaniu się mebli. Jeśli nie chcesz by wiklina się kruszyła, to wystarczy, że kupisz preparat na bazie wosku pszczelego i od czasu do czasu posmarujesz nim meble. To naprawdę działa!

Przedstawione powyżej metody nie są zbyt trudne do przeprowadzenia, nie wymagają co więcej zawrotnych nakładów pieniężnych. Dają z kolei imponujący efekt, dzięki któremu każde wnętrze staje się piękniejsze. Meble wiklinowe mają wszak to do siebie, że ogrzewają pomieszczenia swoim wyglądem i charakterem. Surowiec, z którego zostały zrobione, jest na tyle naturalny iż bardzo dobrze się komponuje z każdym wnętrzem. Co intrygujące, nie musi być ono przygotowane w stylu ludowym czy też nie muszą się w nim znajdować tylko meble z wikliny. Wręcz przeciwnie! Można je zestawić z nowoczesnymi meblami, na których tle będą się perfekcyjnie wyróżniać. Zadziała wszak zasada kontrastu, która podkreśli najlepsze cechy mebli wiklinowych. Warto zatem zdecydować się na tak nowatorskie i odważne rozwiązanie. Z całą pewnością ostateczny rezultat będzie na tyle satysfakcjonujący, ale i nieoczekiwany, że zaspokoi naprawdę każdego malkontenta.

Czy warto więc zainwestować w wyroby z wikliny? Jeżeli tylko spostrzegasz ich wdzięk i niezwykły urok, to jak najbardziej tak.

Dodaj komentarz