Konsultanci od Feng shui – kiedy ich potrzebujesz?

Konsultanci od Feng shui – kiedy ich potrzebujesz?

Budowa domów jest zajęciem, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Ważna jest także koncepcja, która powinna powstać długo przed wbiciem pierwszej łopaty. Sposobów na zbudowanie domu jest kilkanaście. Dla ludzi, którzy cenią sobie orientalny duch liczy się na przykład to by dom był zbudowany zgodnie z zasadami Feng Shui.

W Polsce działają nawet specjalni konsultanci, którzy doradzają jak budować by dom posiadał dobrą energię i by żyło się w nim szczęśliwie wiele lat. Zadaniem konsultanta jest stworzenie projektu energetycznego. Budowa domu w klimacie Feng Shui zaczyna się już w momencie wybrania jego lokalizacji. Zdaniem specjalistów najlepszym miejsce na budowę domu jest teren, który nie znajduje się blisko takich miejsca jak cmentarz, szpital, więzienie czy też szkoła. Trzeba za wszelką cenę wystrzegać się miejsc, które mają skrajny charakter Yin oraz Yang.

Jest bardzo istotna kwestia, która może bezpośrednio wpływać negatywnie na cały dom i co za tym idzie na ludzi, którzy w nim żyją. Podstawowa zasada Feng Shui mówi, że domy powinny być budowane na podstawie prostokąta oraz kwadratu. Konstrukcja musi być stworzona w taki sposób by była możliwość ingerencji w teren, który się wokół niej znajduje. W posadowieniu domu trzeba kierować się rozsądkiem. Najważniejsze jest to by osiągnąć najlepszy z możliwych wykresów energetycznych. Musi on odpowiadać wszystkich domownikom. Jest to trudne zadanie, które bardzo często wymaga wypracowania kompromisu.

Zadaniem konsultanta do spraw Feng Shui jest określanie charakterystyki przyszłego projektu domu. Jeżeli pozostawia on wiele do życzenia jego obowiązkiem jest dokonanie niezbędnych przeróbek by energia stała się bardziej pozytywna. Konsultant może także sugerować swoim klientom najlepszy układ domu. Musi jednak brać wtedy pod uwagę warunki zewnętrzne oraz potrzeby samych domowników. Feng Shui to nie tylko samo wnętrze domu. To także jest otoczenie, które odgrywa kapitalną rolę. Z niego właśnie w dużej mierze czerpana jest pozytywna energia, która znajduje się w naszym domu.

Dodaj komentarz