Halvetic – najlepszy herbicyd dostępny na rynku

Herbicydy to nazwa określająca środki chwastobójcze, które są stosowane na terenach rolniczych, w sadach i najróżniejszych uprawach na całym świecie. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie uprawy, w których nie są one używane, ponieważ destrukcyjny wpływ chwastów na plony stanowiłby zbyt duże ryzyko w zakresie wyżywienia społeczeństw. Kilka lat temu jeden z największych producentów środków ochrony roślin w Polsce, CIECH Sarzyna, zaprezentował po raz pierwszy środek Halvetic, który ma szansę zrewolucjonizować świat herbicydów. Jak działa i jakie są jego największe zalety?

Czym jest Halvetic?

Halvetic zawiera glifosat w formie soli izopropyloaminowej, zwilżacze oraz siarczan amonu, który dotychczas trzeba było samodzielnie dodawać do herbicydów. W rezultacie przygotowanie roztworu jest o wiele wygodniejsze, a użytkownicy nie muszą martwić się odpowiednim dawkowaniem pozostałych komponentów. Jego wyjątkowość polega na oparciu o technologię BTG, czyli Better Gliphosate Technology. Jest to zupełnie przełomowa i opatentowana formulacja zawierająca wieloskładnikowy system adiuwantowy, który działa wielokierunkowo i sprawia, że glifosat jest skuteczniejszy. Warto dodać, że glifosat to jedna z najpopularniejszych na całym świecie substancji czynnych, jaka dodawana jest do herbicydów. Tym razem jednak możliwe jest użycie znacznie mniejszej ilości substancji czynnej, aby zapewnić środkowi maksymalną skuteczność.

Jak stosowany jest Halvetic?

Halvetic sprzedawany jest w formie koncentratu, który wymaga rozcieńczenia w wodzie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nie pieni się, a proces przygotowania roztworu jest nie tylko wygodny, ale również bezpieczny. Tak przygotowana ciesz może być stosowana w opryskiwaczach ręcznych, a także polowych. Środek działa nalistnie i jest produkowany z myślą o zwalczaniu chwastów jednorocznych i wieloletnich zarówno w przypadku chwastów jednoliściennych, jak i dwuliściennych. Jest on pobierany przez zielone części roślin, takie jak pędy, niezdrewniała kora czy liście, a następnie rozprzestrzenia się po całej roślinie. Na początku hamuje jej wzrost i rozwój, a już po tygodniu można zaobserwować żółknące i więdnące chwasty. Następnie środek doprowadza do ich obumarcia, co zazwyczaj widoczne jest po kilku tygodniach. W rezultacie uprawy są bezpieczne, a rolnicy mogą spodziewać się obfitych plonów.

Jakie są zalety korzystania ze środka Halvetic?

Środek ten ma szansę zrewolucjonizować świat herbicydów właśnie dlatego, że praktycznie nie ma wad. Cechuje się najwyższą skutecznością działania, nawet w niekorzystnych warunkach. Zastosowanie mniejszej dawki substancji czynnej bez utraty efektywności sprawia, że pozostawia mniejszy ślad chemiczny, a wygodę stosowania zapewnia fakt, że nie trzeba do niego dodawać żadnych adiuwantów, ponieważ całość znajduje się w koncentracie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że pieni się podczas przyrządzania roztworu, przez co cały proces jest znacznie wygodniejszy niż w przypadku innych środków.

Dodaj komentarz