Dom kontenerowy – czy to możliwe? 

Mobilny dom, to coraz popularniejsze rozwiązanie. Jest estetyczny, funkcjonalny i nie trzyma nas w jednym miejscu. To świetna propozycja dla osób, które nie są przywiązane do konkretnego miejsca i lubią zmieniać swoje położenie. Ponadto dom w kontenerze to dużo mniejsza inwestycja. Jeżeli nie chcesz zbierać latami na wkład własny, a następnie przez kilkadziesiąt lat spłacać kredytu, to dom kontenerowy https://boxtainer.pl/ będzie rozwiązaniem dla Ciebie. Mieszkanie w kontenerze – czy to naprawdę możliwe? 

Dom kontenerowy – zmniejszenie kosztów inwestycji

Dom w kontenerze? Jeszcze do niedawna taka koncepcja wydawała się być szaleństwem. Jednak czas pokazał, że to rozwiązanie wcale nie jest nieracjonalne. Wraz z rosnącymi kosztami wybudowania własnego domu, ale także zakupem mieszkania w bloku, coraz więcej osób szuka alternatywy dla własnych czterech kątów. Z tego właśnie względu domy kontenerowe zyskują na popularności. Również w Polsce, chociaż tutaj nie jest to jeszcze tak popularne rozwiązanie jak np. w krajach skandynawskich czy Stanach Zjednoczonych. 

Domy kontenerowe mogą przybierać różne kształty i wielkości. Możliwe jest nawet stworzenie piętrowej inwestycji. W jaki sposób? Kontenery można ze sobą łatwo łączyć. Dlatego jeżeli, w którymś momencie stwierdzimy, że chcemy rozbudować swoje miejsce zamieszkania, to z łatwością możemy to zrobić. Wystarczy dołączyć kolejny kontener. Główną zaletą domów kontenerowych jest ich cena. Są dużo mniejszą inwestycją niż domy murowane. Dlatego coraz więcej osób zwraca swoją uwagę w ich kierunku. Ponadto czas powstawania takiego domu to zaledwie kilka tygodni. Domy kontenerowe to tanie, szybkie i ekologiczne rozwiązanie.  

Jak urządzić dom kontenerowy? 

Jeden kontener stanowi pełne lokum dla dwóch osób. W boxie zmieści się jeden pokój, łazienka oraz kuchnia. Innymi słowy, mobilna kawalerka. Jeżeli jednak zależy nam na większej przestrzeni, to wystarczy, że połączymy ze sobą 2-3 kontenery. Tym sposobem możemy stworzyć dom dla całej rodziny. 

Nowoczesne domy kontenerowe łączą w sobie minimalizm i styl skandynawski. W niczym nie przypominają biednych i niedokończonych inwestycji. Za to jest to świetna alternatywa dla domów murowanych. Dom w kontenerze możesz urządzić tak samo, jak zwykły dom. Nie ma tutaj ograniczeń, a taką przestrzeń nawet łatwiej dopasować do swoich potrzeb. Co ważne, do domu kontenerowego bez problemu można podłączyć energię, wodę czy gaz. Tak więc domy kontenerowe w niczym nie ustępują tradycyjnym inwestycjom.   

Jakie są zalety domów kontenerowych? 

Jak już wiemy, dom w kontenerze to dużo tańsze rozwiązanie, w porównaniu do domu murowanego, czy nawet mieszkania w bloku. Jednak to nie jedyna zaleta. Dom kontenerowy jest także szybszy w produkcji (czas realizacji projektu wynosi już od kilku tygodni) i w dodatku mobilny. Jeżeli zechcemy zmienić miejsce zamieszkania, to z łatwością możemy zabrać swój dom ze sobą. Dzięki temu nie musimy martwić się o znalezienie nowego lokum i skomplikowaną przeprowadzkę. 

Dodaj komentarz