Aranżacja kuchni – nie rozwiązany problem

Umeblowanie kuchni nie jest oczywistym zadaniem. Już na wczesnym momencie kształtowania jej wyglądu stoimy przed wielkim ambarasem. W jakim stylu pragniemy ją umeblować, retro bądź nowoczesnym. Które wyjście wyłonić, ażeby nasza kuchnia doskonale się prezentowała oraz była praktyczna? Całość jest uzależnione od naszych potrzeb. Zarówno trend retro, jak i nowoczesny posiadają swoje wartości także wady. Dlatego warto dowiedzieć się, co potrafią nam zaoferować nadmienione style.

Kuchnia zabudowana czy wolnostojąca?

Najprościej mówiąc, styl retro charakteryzuje się wolnostojącymi sprzętami AGD. To daje konkretne pole do popisu. Teraźniejsze rodzaje sprzętów AGD potrafią zaszokować swoją estetyką. W przeciwieństwie do tych do zabudowy, wolnostojące mają bogaty design również kolor. Kto stwierdził, iż chłodziarka musi być jedynie biała. Dogodnością sprzętów wolnostojących jest to, iż nie są na stałe przyczepione do danego miejsca. W jakiejkolwiek chwili wolno je przesunąć. Dodatkowo w trakcie serwisu nie ma kłopotu z dostępem do nich. Mankamentem niemniej jest fakt, iż zabierają sporo przestrzeni. Przy drobnej kuchni, nie zostanie nam zbyt wiele przestrzeni roboczej. W stylu modernistycznym stawia się na pewnego gatunku minimalizm. Urządzenia kuchenne mają być niemal niezauważalne i zabierać jak najmniej miejsca. Stąd też, osoby decydujące się na tego rodzaju wyjście przeważnie biorą sprzęt pod zabudowę. Sprzęt AGD w zabudowie stają się prawie niepostrzegalne, a w przypadku piekarnika możemy zdecydować, na której wysokości ma być ulokowany. Uzyskamy dzięki temu więcej powierzchni, a zwłaszcza wygody podczas tworzenia pokarmów. Niestety, odbija się to na pojemności sprzętów. Urządzenia tego typu muszą być troszeczkę węższe, albowiem muszą posiadać miejsce na elementy zabudowy. Sporym atutem stylu nowoczesnego, jest zdolność dowolnego wymyślenia każdego miejsca w kuchni.

Nadaj swojej kuchni niepowtarzalny wygląd

Przy doborze najlepszego rozwiązania dla siebie, należałoby zwrócić uwagę na to jak wielkie pomieszczenie mamy. To nie oznacza, iż w przypadku wielkiej ilości przestrzeni musimy obowiązkowo wybierać urządzenia wolnostojące, a przy mniejszej AGD pod zabudowę. Wszystko zależy od tego, jak preferujemy zaaranżować naszą kuchnię oraz do czego przywiązujemy najogromniejszą uwagę. Sporo jednostek decyduje się dodatkowo na kupno zarówno sprzętów wolnostojących, jak i zabudowanych.

Dodaj komentarz