Nieruchomości w Polsce atrakcyjne dla gigantów

Od pewnego czasu mówi się o tendencji wzrostowej jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Jego znaczenie dla polskiego PKB okazuje się być naprawdę coraz większe. Oczywiście z roku na rok w Polsce buduje się coraz więcej mieszkań. Pod tym względem, choć ceny nieruchomości mieszkalnych nie zawsze są atrakcyjne, to i tak widzimy duże zainteresowanie ze strony kupujących. Jeszcze istotniejsze są jednak wydarzenia z rynku nieruchomości komercyjnych. Okazuje się bowiem, że polskie nieruchomości coraz częściej stają się atrakcyjnym kąskiem dla inwestycyjnych gigantów z całego świata, nawet z krajów bardzo egzotycznych.

Wzrok inwestorów zwrócony na Polskę

W Polsce w nieruchomości coraz częściej inwestują europejskie firmy, z różnych regionów. Upatrują tutaj duży potencjał, gdyż nasza gospodarka dość aktywnie ostatnio się rozwija, a do tego ogromny atut stanowi w miarę stabilna i silna waluta, która nieźle się prezentuje na tle ogólnego kryzysu finansowego na świecie. Mało tego, przeniesienie filii swojej firmy do Polski pozwala na obniżenie kosztów jej prowadzenia, gdyż chociażby kadra pracownicza jest mniej kosztowna, ale nowe firmy mogą liczyć także na spore upusty podatkowe ze strony władz miast.

Ogromna inwestycja prosto z RPA

Najlepszym dowodem na to, że Polska naprawdę zaczyna przyciągać potężne inwestycje z krajów egzotycznych jest wejście do kraju inwestora z RPA. Ten niezwykle bogaty człowiek ma w planach zainwestować w Polsce ponad 750 milionów euro w stworzenie nowych centrów handlowych. Jedno z pierwszych już powstaje na terenie Opola. Centrum handlowe „Solaris” to inwestycja rzędu ponad 50 milionów euro. To mnóstwo nowych miejsc pracy oraz ogromne przychody dla samego kraju. Firma Rockcastle Global Real Estate, której właścicielem jest wpływowy człowiek z RPA, jest notowana na światowej giełdzie i bardzo aktywnie działa w Afryce, Ameryce Północnej, Azji oraz Europie Zachodniej. Fakt wejścia tej spółki z inwestycjami do naszego kraju naprawdę doskonale świadczy o kondycji polskiej gospodarki.