Lepiej wynająć czy kupić na własność?

Dawno już dylemat „zakupić bądź wynająć” kieruje się w stronę „nabyć”. Uzyskanie kredytu hipotecznego w dalszym ciągu nie bywa szczególnie męczące. Wystarczy adekwatna zdolność kredytowa, poprawna historia w spłacaniu zobowiązań i szczypta kasy- na udział własny i dodatkowo należności notarialne. Mieszkania na sprzedaż wystawiane bywają na wielu portalach internetowych – tym samym odkrycie wymarzonego mieszkania nie powinno okazać się ogromnym kłopotem. Można przebierać w propozycjach- rynek wtórny, pierwotny, mieszkanie, wykończone i gotowe do mieszkania albo całkiem do naprawy.

Współcześnie wynajęcie lokalu jest ciekawą alternatywą

Lokale na sprzedaż oferowane są notorycznie z nieznacznie zawyżoną wartością. Można ją rozbić w drodze negocjacji- nieraz o kilka procent, czasami nawet więcej. Jeżeli sprzedającemu zależy na terminie- będzie z większym natężeniem skory do zamian cenowych.
Dużym zaciekawieniem bez ustanku cieszy się wynajem mieszkań. Nie powinniśmy się wykazywać gotowizną na koszty kupna nieruchomości, nie jesteśmy skazani posiadać kryształowej przeszłości kredytowej. Ofert jest nie mniejsza ilość, niż lokali na sprzedaż, natomiast wartości – wciąż atrakcyjne.
Z punktu patrzenia najemcy znacząca jest lokalizacja i warunki najmu. Najlepiej, by wynajmujący nie wypatrywał zbyt obszernego depozytu i dodatkowo w kwocie udzielał nam umeblowane lokum.
Z punktu spostrzegania dewelopera – dzierżawa mieszkań to nadal słuszna inwestycja, pozwalająca wypracować więcej, aniżeli na inwestycjach bankowych. Z opłacanego nam czynszu jesteśmy w stanie na przykład spłacać stawkę długu, jaki posiadamy na kupno lokalu.

Gdzie szukać odpowiedniego domu?

Jeżeli chodzi o przedstawicieli nieruchomości- dobrym źródłem zysku istnieją posiadłości komercyjne. Znaleziona hala do wynajęcia jest w stanie wykształcić większy dochód, niż pośrednictwo przy dzierżawi domu. Nie jest trudno znaleźć dzierżawcę – mnóstwo firm aktualnie wyszukuje powierzchni magazynowych w stosownej kwocie. Hala do wynajęcia, położona w porządnej lokalizacji jest w stanie być atrakcyjną ofertą, a jeżeli cena wynajmu będzie przyciągająca- interes błyskawicznie zostanie zrealizowana. W tego typu sytuacji nadzwyczaj istotna jest specyfikacja fotograficzna i dobrana reklama oferty, uwzględniająca parametry techniczne nieruchomości.

Dodaj komentarz