Inwestuj w nieruchomości!

Pewna lokata na niepewne czasy

W kontekście panującej obecnie na świecie sytuacji wile osób zastanawia się w co zainwestować swoje aktywa. Jest to bardzo trudny temat i obecne wahania rynku związane z wprowadzanymi w różnych krajach lockdownami nie ułatwiają decyzji potencjalnym inwestorom. Trzeba jednak przyznać, że w tym trudnym czasie rynek nieruchomości był jednym z tych, które uchroniły się przed destrukcyjnym wpływem pandemii. Specjaliści zaobserwowali tendencję wielu osób do podejmowania gotówki ze swoich kont oszczędnościowych i lokowaniu jej właśnie w tym sektorze gospodarki. Dla wielu dodatkową zachętą są bez wątpienia stale rosnące ceny mieszkań, szczególnie w dużych miastach. Oczywiście nie jest to łatwy krok, w końcu nie ma tu mowy o kilkuset złotych czy nawet kilku tysiącach, ale setkach tysięcy. Czym niemniej jeżeli ktoś poszukuje stabilnego rynku, trudno mu będzie znaleźć równie dobry sektor co nieruchomości.

Jakie są możliwości?

Każda osoba, która zastanawia się nad ulokowaniem kapitału w nieruchomościach staje przed wyborem sposobu, w jaki chce to robić. Najpopularniejszym jest bez wątpienia zakup mieszkania pod wynajem. Część osób decyduje się na zakup nieruchomości dla siebie bądź dzieci, jeszcze inni chcą po prostu nieco odświeżyć zakupione mieszkanie lub lokal i odsprzedać go z zyskiem – tego typu działalność zyskała sobie miano flipowania.

Wynajem jest z pewnością bardzo popularnym powodem, dla którego kupuje się mieszkanie, szczególnie w miastach, gdzie znajduje się dużo uczelni bądź zakładów pracy, do których ściągają przyjezdni z całego kraju i z pewnością będą potrzebowali jakiegoś lokum. Nabycie nieruchomości w pobliżu wspomnianych lokalizacji bez wapienia przyniesie stabilny, comiesięczny zysk. Zaś w razie konieczności odzyskania gotówki, można zawsze sprzedać mieszkanie.

Inwestycja w przyszłość, czyli zakup dla dzieci bądź wnuków. Nie wyklucza to wynajęcia mieszkania do czasu aż docelowi właściciele osiągną odpowiedni wiek. Wówczas będą mogli zamieszkać w nowym domu, bądź sprzedać go i mieć fundusze na start.

Fliperka – tu przyda się spory kapitał, bądź inwestor, który pozwoli nam na prowadzenie tego typu działalności. Istotą całego procesu jest poszukiwanie nieruchomości, które nadają się do generalnego remontu i ich cena plasuje się o wiele poniżej rynkowej. Wszystko należy wyliczyć tak, aby koszty zakupu i remontu nie przekroczyły rynkowej wartości tego typu mieszkań w danej okolicy. Po zakończonym procesie sprzedajemy nieruchomość i liczymy zyski. Z pewnością pomocnym będzie tu posiadanie doświadczenia budowlane bądź posiadanie firmy remontowo wykończeniowej.

Dodaj komentarz