Zakup dyfuzora – co warto wiedzieć, zanim kupisz konkretny model?

Zakup dyfuzora – co warto wiedzieć, zanim kupisz konkretny model?

Dyfuzory ceramiczne stanowią doskonałą propozycję dla osób, które myślą poważnie o czerpaniu zdrowotnych i relaksujących korzyści z aromaterapii olejkami eterycznymi. Urządzenie stanowi dobrą alternatywę dla zapachowych świec, kominków i naturalnych kadzideł, a przy tym skutecznie oczyszcza i nawilża powietrze w domowej przestrzeni.

Aby jednak móc w pełni cieszyć się relaksującymi i zdrowotnymi właściwościami olejków eterycznych warto pomyśleć o zakupieniu odpowiedniego urządzenia. Dobra cena dyfuzora oraz różne tryby podświetlenia to tylko niektóre cechy, które powinien spełniać.

Jak wybrać odpowiedni dyfuzor?

Wybór odpowiedniego dyfuzora do domu może być trudnym zadaniem. Jest tak wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Chcesz mieć pewność, że dyfuzor będzie pasował do wystroju Twojego wnętrza i nie zabierał zbyt wiele miejsca, ale także był wystarczająco mocny, aby rozprowadzić zapach olejków eterycznych w całym domu. Na co zatem należy zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego urządzenia? Oto lista:

– sposób zasilania – dyfuzor może być zasilany sieciowo lub akumulatorowo;

– pojemność zbiorniczka – im będzie ona większa, tym rzadziej będziemy musieli uzupełniać urządzenie wodą lub olejkiem eterycznym;

– wydajność – chodzi tu o ilość emitowanej w ciągu godziny mgiełki, co wpływa na wielkość powierzchni, na którą dyfuzor będzie skutecznie oddziaływał;     

– dodatkowe funkcje – jak np. tryby podświetlenia, które wieczorem są szczególnie istotne, ponieważ intensywność światła urządzenia wpływa na intymniejszą, a więc bardziej relaksującą atmosferę;

– rodzaj nakładki – szczególnie polecana jest nakładka ceramiczna, która pozwala uwalniać zapach do powietrza, bez konieczności nagrzewania olejku. Co więcej, nakładka ceramiczna nie przegrzewa olejku, dzięki czemu nie traci on swoich unikalnych właściwości.

Dyfuzory ceramiczne – cena

Częstym hasłem wpisywanym w wyszukiwarkę jest fraza „dyfuzory ceramiczne cena”. Trudno jednak jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To dlatego, że koszt takiego urządzenia zależny jest od jego poszczególnych parametrów, ilości dodatkowych funkcji, czy rodzaju użytej nakładki i nie tylko. Wpływ na cenę ma także marka – im bardziej znana i ceniona pod względem jakości, tym wyższy koszt dyfuzora.  Wysoka jakość wykonania — Producent HomeAir – pomaga w tej kwestii spełnić poszczególne kryteria. Ceny dyfuzorów od tego producenta zaczynają się od nieco ponad stu złotych. Oczywiście koszt będzie tu zależny od wielu różnych czynników.

Dodaj komentarz