Sposoby dekorowania antykami i pamiątkami.

Chociaż antyki mogą mieć szczególne znaczenie emocjonalne, przypadkowe umieszczenie ich gdzie popadnie grozi, że dom będzie wyglądał na przestarzały – lub, co gorsza, tandetny. Ale jest kilka sposobów na dekorowanie antykami, aby Twój dom wyglądał ponadczasowo.

Poniżej omówimy, jak gustownie ozdobić pamiątkami rodzinnymi w taki sposób, aby Twój dom nie wyglądał przypadkowo. Dowiedz się, jak stworzyć stylizację retro, jak wybrać najbardziej ponadczasowe antyki i jak umieszczać stare przedmioty, aby zaakcentować pomieszczenie, a nie je pomniejszać.
Stwórz styl retro za pomocą antyków

Najbardziej bezpośrednim podejściem do zdobienia antykami jest ogólny projekt retro. Zniszczony bagaż w rogu dodaje tradycyjnego motywu podróży; stare elementy wystroju podkreślają stolik kawowy; klasyczna sztuka zdobi ściany; retro lampy podłogowe dodają klimat.
Zapamiętaj również style tkanin i wybierz wzory retro, takie jak duże, ozdobne kwiaty. Mogą również działać poduszki dekoracyjne w stylu vintage.
Udekoruj antykami o ponadczasowym wyglądzie

Alternatywą jest wybranie tylko kilku wybranych antyków, które mają najbardziej ponadczasowy wygląd i wstawienie ich w bardziej nowoczesny lub przejściowy projekt. Popularną opcją jest zawieszenie starych zdjęć na ścianie lub umieszczenie ich na półce. Umieszczenie ich w nowoczesnej ramie może ożywić historię rodziny lub uczcić minioną epokę bez przytłaczania ogólnego projektu pomieszczenia.

Antyki o ponadczasowym charakterze kulturowym, takie jak orientalna ceramika lub wiktoriańskie filiżanki, najlepiej podawać w nowocześnie wyglądających osobliwościach, aby były eksponowane w zaktualizowany sposób.

Kluczowe znaczenie ma umieszczenie starych przedmiotów
Umieszczenie starych przedmiotów jest jednym z najbardziej krytycznych aspektów dekorowania antykami. Istnieje kilka potencjalnych wskazówek dotyczących umieszczania antyków. Jedną z opcji jest uczynienie z antyku centralnego punktu, jak klasyczne zdjęcie może wyglądać jak dzieło sztuki, jeśli jest wystarczająco duże.
Możesz również umieścić antyki w niepozornym miejscu, na przykład na półce. Tam raczej akcentują projekt pomieszczenia zamiast dominować i kolidować. Umieszczenie antyku na półce z książkami może również dać dobry efekt, dzięki temu nie tworzy się duża dysproporcja, a całość przypomina o epoce, którą możesz lubić.

Skorzystaj z projektu rzemieślniczego w stylu rustykalnym lub vintage

Innym sposobem na dekorowanie antykami jest celowo rustykalny element.
Możesz również znaleźć rustykalne regały na antyki i połączyć je z postarzanymi meblami. Stare meble rodowe mogą również zostać pomalowane.
Możliwe jest również umieszczenie niektórych starych przedmiotów w głębokiej ramce (shadowbox), którą można następnie umieścić na stole lub na ścianie. Shadowbox zawiera wszystkie twoje antyki na jednym celowym wyświetlaczu w stylu vintage, który pasuje do niemal każdego projektu pomieszczenia.

Dodaj komentarz