Samodzielny montaż rolety rzymskiej w domu

Rolety rzymskie to ostatnimi czasy najchętniej wybierane dekoracje okienne w naszym domu lub mieszkaniu. Aby jednak zawsze mogły one prezentować się nienagannie, warto jest zadbać już na samym początku o ich odpowiedni montaż. Dzięki temu nasze nowo zakupione rolety będą nie tylko wzbogacać nasze wnętrze, ale również będą miłe dla naszego oka.

Zalety rolet rzymskich

Poprawnie zamontowana roleta rzymska pięknie prezentuje się w naszym pomieszczeniu, dodając przytulności danemu wnętrzu. Taką zasłonę okienną możemy zamontować niemal w każdym pomieszczeniu. Możliwe jest to dzięki dostępności różnych kolorów, wzorów, a także samego materiału, z którego została wykonana taka roleta. Sprawdzi się ona zatem w salonie, w którym mamy ogromne okna z pięknym widokiem na zewnątrz domu, jak również w przypadku wąskiego okna w ciasnej łazience w bloku. Rolety rzymskie kupujemy pod wymiar okna, dlatego nie musimy martwić się tym, czy aby na pewno będą one odpowiednie dla naszych niewymiarowych okien na świat.

Takie rolety są bardzo łatwe w montażu – o czym zaraz samodzielnie się przekonasz. Dodatkowym atutem takiej rolety rzymskiej jest również możliwość jej szybkiego demontażu. Jest to przydatna cecha zwłaszcza jeżeli taka osłona znajduje się na oknie w naszej kuchni lub pokoju dziecięcym. W przypadku zabrudzenia rolety można ją łatwo zdjąć i wyczyścić. Nie musisz przy tym obawiać się jej zniszczenia, ponieważ materiał, z którego została ona wykonana jest odporny na mycie, dzięki czemu nie ulegnie on deformacji ani zniszczeniu.

Jeśli zatem szukasz sprawdzonego sklepu, w którym kupisz piękne rolety rzymskie dopasowane pod wymiar Twojego okna, koniecznie odwiedź stronę: https://e-rzymskie.pl/. Znajdziesz na niej nie tylko świetne jakościowo rolety, ale także różne zasłony, żaluzje lub moskitiery okienne oraz drzwiowe.

Czy trudno jest zamontować roletę rzymską?

Samodzielny montaż rolety rzymskiej nie należy do najtrudniejszych czynności. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym szybko i łatwo zamontujemy naszą nowo zakupioną roletę. Zanim jednak zastosujesz, którąś z naszych rad, upewnij się czy zakupiona przez Ciebie roleta faktycznie nie posiada żadnej instrukcji obsługi.

Najpopularniejszy typ rolety rzymskiej opiera się na zastosowaniu mechanizmu koralikowego. Roleta z tym mechanizmem zawiera dość charakterystyczny łańcuszek, który umożliwia nam jej sterowanie.  Rolety rzymskie możemy montować na trzy różne sposoby: do sufitu, do ściany lub do okna. Ta trzecia opcja jest opcją najłatwiejszą, ponieważ nie wymaga od nas żadnego wiercenia. Ze względu na to, że to właśnie ta trzecia opcja jest najczęściej wykorzystywana przez producentów, to skupimy się właśnie na niej.

Bezinwazyjną roletę z mechanizmem koralikowym zawieszamy na ramę okna. Nie musimy przy tym wiercić żadnych otworów, ani planować na jakiej wysokości zaczepimy taką roletę. Jej uchwyty zakładasz na ramę okna. Aby zadbać o jej stabilność delikatnie i z wyczuciem dociskasz uchwyty za pomocą drobnych śrub. Na koniec zabezpieczasz sznureczek koralikowy, dzięki czemu zamontowana roleta będzie prezentowała się estetycznie.

Dodaj komentarz