Przydomowa oczyszczalnia ścieków zamiast szamba – czy warto?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków zamiast szamba – czy warto?

Decydując się na budowę domu, warto dokładnie przemyśleć różne decyzje, ponieważ to one w przyszłości będą miały istotny wpływ na koszty oraz standard życia w danym miejscu. W związku z tym wybór praktycznych i ekologicznych rozwiązań podczas planowania, sprawi że w przyszłości nie będziemy musieli się martwić przebudową.

Do grona różnych istotnych elementów, które warto wybrać podczas planowania, zalicza się między innymi przydomowa oczyszczalnia ścieków. Warto pomyśleć o niej oraz o wielu innych istotnych elementach, dzięki którym dom będzie wygodny, nowoczesny oraz energooszczędny i niedrogi w utrzymaniu.

Korzyści związane z przydomową oczyszczalnią ścieków

Jednym z podstawowych elementów, w które warto zainwestować jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. W przypadku budowy szamba, należy liczyć się nie tylko z koniecznością zapłacenia za odpowiedni zbiornik betonowy, ale również za jego montaż. Dodatkowo dochodzą comiesięczne opłaty za odprowadzanie ścieków systemami kanalizacji czy też wywóz szamba beczkowozami.

W przypadku podjęcia decyzji o przydomowej oczyszczalni, należy liczyć się z trochę większymi kosztami zakupu i montażu zbiornika, jednak niewątpliwą korzyścią przydomowej oczyszczalni jest to, że nie trzeba płacić za wywóz i oczyszczanie ścieków. Oznacza to, że po kilkunastu latach użytkowania domu z przydomową oczyszczalnią, koszt takiej instalacji się zwróci.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Podczas budowy przydomowej oczyszczalni ścieków, bardzo ważne jest, aby pamiętać o wybraniu betonowego zbiornika charakteryzującego się podwyższoną jakością. Innymi słowy w grę wchodzi wyłącznie atestowany beton najwyższej klasy. Dodatkowo należy zamawiać wyłącznie zbiorniki, które przeszły badania szczelności i trwałości – dzięki temu mamy pewność, że oczyszczalnia będzie nam dobrze służyła przez wiele długich lat. Wybór tańszych zbiorników może wiązać się z powstawaniem nieszczelności, a te z kolei doprowadzają do wydobywania się nieprzyjemnych zapachów z instalacji. W związku z tym należy wybierać firmy, które oferują atestowane zbiorniki, których jakość jest bardzo wysoka.

Dodaj komentarz