Popularność regałów z drewna jako przykład praktycznych mebli do wszystkich rodzajów pomieszczeń

Popularność regałów z drewna jako przykład praktycznych mebli do wszystkich rodzajów pomieszczeń

 W projektowaniu i produkcji regałów z drewna naturalne tworzywo odgrywa wiodącą rolę i jest interpretatorem różnych stylów, ale wszystkie charakteryzują się tym samym motywem przewodnim, pokazaniem i podkreśleniem całego piękna naturalnego drewna z biegnącym słojem, połączeniami na jaskółczy ogon i oryginalnymi szczegółami.W asortymencie regałów z drewna można znaleźć regały otwarte, naścienne, podwieszane, dwustronne, modułowe lub wykonane z różnych rodzajów drewna, jak też z wykorzystaniem połączenia drewna i żelaza. Regały z drewna mogą być stosowane w różnych pomieszczeniach, takich jak sypialnia, pokój dzienny, gabinet czy biuro, stanowiąc par excellence konfigurowalny element wyposażenia, gwarantujący maksymalną elastyczność użytkowania.

Podstawowe zalety regałów z drewna

  Wykorzystanie odpowiednio dobranego regału z drewna może stać się innowacyjną propozycją zamknięcia obszarów otwartej przestrzeni bez utraty jasności wnętrza. Ponadto regały z drewna stanowią zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne rozwiązanie umeblowania pomieszczeń. Drewno jako materiał sam w sobie ociepla cały wystrój wnętrza i znakomicie prezentuje się w pomieszczeniach mieszkalnych i przestrzeniach użytkowych. Regały z drewna posiadają również tę ważną zaletę, że można je wkomponować do każdego stylu wnętrza. Drewniany regał to mebel, który znajdzie swoje miejsce w każdym pomieszczeniu w domu. Może być używany jako regał do salonu, regał do sypialni lub gabinetu, doskonale sprawdza się też jako nowoczesny regał biurowy. Przykładem uniwersalności regałów z drewna może być regał, który charakteryzuje się współczesnymi liniami i oryginalnym designem i jest idealny do łączenia z nowoczesnym stylem otoczenia. Jasny odcień drewna i stonowana stylistyka mebla sprawiają, że doskonale sprawdzi się on również w skandynawskim salonie lub sypialni. Z kolei tradycyjne regały z drewna o wykończeniach w ciemnym kolorze idealnie podkreślają rysunek drewna i mogą znaleźć swoje miejsce w klasycznym gabinecie lub w tradycyjnym pokoju.

Różnorodność asortymentu regałów z drewna

 Regały z drewna wykonywane są z różnego rodzaju tworzywa, a może to być na przykład sosna, która jest dość niedrogim materiałem, ale o dużej trwałości, łatwym do malowania, wiśnia, która jest dość odporna, a do tego ma bardzo atrakcyjny kolor, dąb, który jest uważany za materiał z klasą, orzech włoski lub mahoń. Producenci regałów z drewna zadbali również, by w ich asortymencie znalazły się regały o różnych kształtach, wymiarach i zróżnicowanej kolorystyce, by mogły spełniać wszystkie wymagania klientów. Może to być klasyczny drewniany regał, który zawiera wiele półek i stoi na podłodze, regał ścienny przymocowany do podłogi, nie posiadający nóg, który cechuje się lekkością i elegancją lub regał narożny, który jest idealnym sposobem na zoptymalizowanie przestrzeni i można go ustawić w wybranym narożniku pokoju.

 Konserwacja regałów z drewna może być przeprowadzona przed lub po montażu. Należy jednak pamiętać, że do tego celu należy wykorzystywać preparaty przeznaczone tylko do konserwacji drewna. Natomiast w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak na przykład piwnica, można wykorzystać farbę plamoodporną lub inny środek na bazie rozpuszczalnika. W przypadku, gdy regały z drewna użytkowane są w warunkach domowych wystarczą środki produkowane na bazie wody.

Dodaj komentarz