Podstawowe informacje o izolacjach natryskowych

Wiadomo nie od dziś, że Polska jest krajem leżącym w strefie klimatu umiarkowanego, a to oznacza, że mamy do czynienia zarówno z cieplejszymi, jak i zimniejszymi miesiącami. Nic więc dziwnego, że wielu właścicieli domów coraz poważniej myśli o stosowaniu specjalnych ociepleń dachów oraz ścian swoich miejsc zamieszkania lub pracy.

Dzięki wykorzystaniu ociepleń, dom nie wytraca tak szybko ciepła, gdy się w nim nagrzeje, a to z kolei oznacza, że można sporo oszczędzić na ogrzewaniu. Najczęściej firmy budowlane i remontowe oferują swoim klientom ocieplanie z wykorzystaniem styropianu i wełny mineralnej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak zapoznać się z informacjami na temat trzeciego typu ocieplenia oferowanego przez izolacje natryskowe.

Piana poliuretanowa

Izolacje natryskowe wykonane z wykorzystaniem piany poliuretanowej otwarto-komórkowej polega na wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu do rozprowadzenia tej piany w wewnętrznej stronie budynku. Piana poliuretanowa o otwartych komórkach jest w stanie 120-krotnie poszerzyć swoją objętość w czasie kilku sekund, więc dokładnie wypełnia wszystkie szczeliny.

Gdzie można korzystać z izolacji natryskowych?

Wspomniana wyżej metoda ocieplania może być z powodzeniem stosowana nie tylko w domach i innych budynkach mieszkalnych, ale również w chłodniach, halach, magazynach czy też budynkach inwentarskich. Oprócz szczelności, zapewniają one dobre oddychanie w przegrodach, więc komfort jest bardzo wysoki.

Zalety izolacji natryskowej pianką poliuretanową

Izolacja wykonywana metodą natryskową, z wykorzystaniem piany poliuretanowej otwarto-komórkowej, oferuje swoim użytkownikom wiele zalet. Przede wszystkim izolacja taka charakteryzuje się dużą trwałością i nie ulega zmianie wraz z upływem czasu. Dodatkowo ta technika izolowania zapewnia spore oszczędności, chroni przed pleśnią i grzybami oraz posiada bardzo dobre właściwości wodoszczelne i dźwiękoszczelne. Warto też wspomnieć, że jest to materiał bezpieczny dla osób cierpiących na różne alergie.

Dodaj komentarz