Organizacja domowego kina

Organizacja domowego kina

Posiadanie własnego kina domowego jeszcze do niedawna było dla nas synonimem luksusu, na który nie każdy z nas mógł sobie pozwolić. Dostęp do wysokiej jakości ekranów telewizyjnych oraz świetnego sprzętu nagłaśniającego umożliwia nam posiadanie kina domowego. Wbrew pozorom wystarczy tylko odrobina chęci, aby zmienić nudny i prosty salon w naszym domu na imponującą i własną salę kinową.

Odpowiednia akustyka i wysokiej jakości sprzęt

Urządzenie własnej sali kinowej wymaga od nas przede wszystkim zaadaptowania pomieszczenia. W tym celu należy skupić się na wygłuszeniu ścian, aby oglądane przez nas filmy nie uprzykrzały życia pozostałym domownikom. Według projektantów wnętrze, które będzie idealnie nadawało się na kino domowe powinno mieć około 40 m2. Dzięki temu wszelkiego rodzaju parametry akustyczne oraz dźwiękowe będą doskonale oddawać znaną nam z kina atmosferę. Oprócz samego przygotowania wnętrza istotną kwestią jest sam sprzęt.

Obecne rozwiązania technologiczne pozwalają nam się cieszyć wrażeniami, które jeszcze do niedawna były zarezerwowane wyłącznie dla klientów kina. W tym celu warto jest postawić na pewne minimum w kwestii sprzętu. W naszym prywatnym kinie domowym musi zatem znaleźć się dobrej jakości telewizor panoramiczny o odpowiednio dużych rozmiarach i zestaw głośników w systemie 5.1. Warto także zainwestować w odtwarzacz DVD lub Blu-ray. Nie jest to jednak warunek konieczny z uwagi na łatwość dostępu współczesnych telewizorów do łączenia się z siecią internetową. Łączenie się z Internetem daje nam dużo więcej możliwości, ponieważ możemy oglądać nieograniczoną ilość filmów i seriali np. za pośrednictwem serwisów takich jak np. Netflix.

Odpowiedni nastrój – czyli przekąski i szczegóły

Idealne kino domowe to przede wszystkim odpowiednia atmosfera. Nie byłoby jej bez wygodnej kanapy oraz miski ciepłego popcornu. Tą ulubioną przekąskę możemy przyrządzić w kuchence mikrofalowej. Istnieje jednak dużo lepsza alternatywa. Kupienie urządzenia do robienia popcornu w domu będzie dużo lepszym rozwiązaniem. Dzięki takiemu urządzeniu możemy samodzielnie przygotować dokładnie taki sam popcorn, który kupujemy w kinie. Taka przekąska będzie nie tylko smaczna, ale też dużo zdrowsza.

Aranżując prywatną przestrzeń kinową warto także pamiętać o wyborze odpowiednich rolet lub zasłon. W tej kwestii znakomicie sprawdzą się np. rolety rzymskie, dzięki którym w naszym pomieszczeniu zapanuje idealna ciemność typowa dla kina.

Dodaj komentarz