Mieszkanie pod klucz od dewelopera

Mieszkanie pod klucz od dewelopera

Wiele osób decyduje się na zakup mieszkania od dewelopera pod klucz, dzięki czemu można się wprowadzić do nowego lokum praktycznie od razu. Niektórym zależy na tym, aby zaaranżować samemu wnętrza, zgodnie ze swoją wizją. Inni z kolei cenią sobie oszczędność czasu, pieniędzy i wygodę, wobec czego decydują się na mieszkanie już umeblowane, wyposażone w sofy, krzesła, stoły, łóżko i szereg innych mebli, czasem też w niezbędny sprzęt i nawet dekoracje. Każdy ma inne potrzeby i preferencje, dlatego wybierze inny rodzaj standardu wykończenia.

Czy warto postawić na gotowe rozwiązania i zdecydować się na mieszkanie wykończone pod klucz?

Wykończenie mieszkania wiąże się z niemałymi kosztami, pochłania też sporo czasu i energii. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się pójść na skróty i decyduje się na wykończenie mieszkania pod klucz. Mają do wyboru wiele opcji wykończenia, co pozwala na dobranie odpowiedniego rozwiązania do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji czy możliwości finansowych. Zaletą mieszkań pod klucz jest przede wszystkim oszczędność czasu i często też pieniędzy. Nie trzeba samemu wszystkiego kupować, zatrudniać ekipę wykończeniową czy dekoratora wnętrz. Deweloperzy bardzo dobrze znają rynek, współpracują z hurtowniami i fachowcami, są w stanie wynegocjować przystępniejsze ceny.

Już na samym hurtowym zakupie materiałów wykończeniowych klient może sporo skorzystać. Co więcej, koszty związane z wykończeniem mieszkania można od razu uwzględnić w zaciąganym kredycie hipotecznym. Mieszkanie pod klucz jest zawsze w pełni wykończone, ale niekoniecznie w pełni wyposażone w meble, dlatego trzeba zwracać na to uwagę i dokładnie przeanalizować wszystkie zapisy w umowie przedwstępnej. Z kolei mieszkanie w stanie deweloperskim wymaga przeprowadzenia wielu dodatkowych prac, łącznie z malowaniem, wykończeniem podłogi, wstawieniem drzwi itd.

Samemu czy z deweloperem? Oto jest pytanie!

W przypadku ograniczonych możliwości finansowych zawsze można zdecydować się na podstawowe wykończenie mieszkania pod klucz, ale trzeba liczyć się tym, że zostaną wykorzystane najtańsze materiały. Z kolei za dodatkową opłatą można już cieszyć się wyższym standardem wykończenia i jakością materiałów, nawet produkcją i montażem mebli na zamówienie (zamów sofę na slf24: https://slf24.pl/sofy.html). Inwestor może podjąć decyzję o rodzaju i funkcjach wybieranych mebli. Deweloper przedstawi wizualizację, wskaże wymiary i rozmieszczenie wszystkich elementów wyposażenia. Można też liczyć na pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu AGD do zabudowy lub wolnostojącego. Kompleksowa obsługa to duże udogodnienie, szczególnie jeśli ktoś nie ma czasu lub pomysłu na urządzenie wnętrz oraz chce skorzystać z promocji i rabatów.

W przypadku mieszkania urządzonego pod klucz powinno znajdować się wszystko, co jest potrzebne do natychmiastowego wprowadzenia się i kamforowego użytkowania. Aranżacją poszczególnych wnętrz można zająć się już we własnym zakresie w późniejszym terminie. Jeśli jednak komuś zależy na przygotowaniu lokalu do zamieszkania we własnym zakresie i powierzeniu prac wykończeniowych prywatnej firmie, to powinien zdecydować się na nieruchomość w standardzie deweloperskim.

Dodaj komentarz