Jaka nitownica pneumatyczna? Polecane modele nitownic pneumatycznych

Jaka nitownica pneumatyczna? Polecane modele nitownic pneumatycznych

Nitownice to urządzenia, które mają szerokie zastosowanie przedsiębiorstwach, ale także gospodarstwach domowych. Wykorzystuje się je do wykonywania niezwykle mocnych łączeń za pomocą nitów. Na rynku znaleźć można urządzenia ręczne, pneumatyczne oraz akumulatorowe. Dzisiaj na tapet bierzemy drugą grupę sprzętów.

Czym jest nitownica pneumatyczna? Jak działa?

Nitownica pneumatyczna to urządzenie dzięki, któremu można na stałe połączyć ze sobą różne materiały m.in.: metal, plastik, drewno czy skórę. Nie jest trudna w obsłudze, dlatego doskonale sprawdzi się zarówno dla amatorów majsterkowania, jak i profesjonalistów, którzy korzystają z urządzenia zawodowo. Nitownica pneumatyczna ze sklepu online Incop.pl pozwala na szybkie wykonanie pracy. Wynika to z faktu, że zamiast siły własnych rąk (tak jak w przypadku urządzeń ręcznych) do umieszczenia nitu w materiale używa się sprężonego powietrza pochodzącego ze sprężarki. W większości przypadków można wykorzystać do nich także nitonakrętki.

Jak wybrać nitownicę pneumatyczną?

Na rynku znaleźć można wiele modeli nitownicy pneumatycznej, które różnić będą się pomiędzy sobą parametrami oraz cechami konstrukcyjnymi. Podczas wyboru urządzania niezwykle ważne jest sprawdzenie, jaka jest długość oraz szerokość części roboczej i jakiej grubości materiały mogą być łączone za jej pomocą, by dopasować urządzenie do typu wykonywanych prac. Optymalny zakres to od 2,4 milimetra do 5 milimetrów. W kwestii ciśnienia eksperci zalecają 5 – 7 barów. Pozwala to na szybkie i bezpieczne umieszczanie nitów w wybranej powierzchni. Warto jednak podkreślić, że jej wydajność będzie zależała także od działania sprężarki powietrza, którą należy dokupić do urządzenia. Nie mniej ważna podczas kupna nitownicy pneumatycznej jest wygoda korzystania ze sprzętu. Istotne jest nie tylko to, jak urządzenie leży w dłoni (warto postawić na gumową rękojeść), jej wyważenie, ale także długość przewodu doprowadzającego do niej powietrze.

Na jakie modele nitownicy pneumatycznej zwrócić uwagę?

Na rynku znaleźć można wiele modeli nitownic pneumatycznych. Warto jednak wiedzieć, na które z nich warto zwrócić uwagę i dlaczego. Sprawdź nasze propozycje!

  • Nitownica pneumatyczna MS 641 to profesjonalne urządzenie, w którym zastosowanie mają nity zrywalne. Sprzedawana jest w zestawie z niezbędnymi akcesoriami pozwalającymi na szybką i bezpieczną pracę oraz samodzielne serwisowanie urządzenia. Jej cechą charakterystyczną jest bardzo prosta budowa, przez co nitownica jest mało awaryjna.
  • Nitownica pneumatyczna AirPower1 to nowoczesne urządzenie, w którym niewymagane jest uzupełnienie olejem hydraulicznym. Doskonale sprawdzi się do osób prawo i leworęcznych, posiada praktyczny dwufunkcyjny spust oraz pojemnik na zerwanie gwoździe, do którego są one automatycznie zasysane. Godnymi uwagi urządzaniami tego producenta są również nitownica pneumatyczna AirPower3 oraz AirPower 4.
  • Nitownica pneumatyczna XGRIP N10QI to prosty sprzęt pneumatyczno-hydrauliczny do oburęcznej pracy. Pozwala na szybkie łączenie poszczególnych elementów za pomocą nitonakrętek.
  • Nitownica pneumatyczna GBM 95 doskonale sprawdza się do nitonakrętek z różnorodnych materiałów. Cechują ją: oszczędność czasu podczas pracy, ekonomiczność oraz niezawodność. Urządzenie obsługiwać można jedną ręką, bez jej nadmiernego obciążania w czasie pracy.

Dodaj komentarz