Growbox- czym on właściwie jest?

Growbox- czym on właściwie jest?

Ludzie nie raz potrafili już zaskoczyć swoją pomysłowością i tym co są w stanie wymyślić. Jednak bardzo często zdarza się tak, że ludzie mimo wszystko nadal zaskakują innych. Jednym z takich pomysłów może okazać się growbox. Tak naprawdę niewiele osób zdaje sprawę z tego, czym on właściwie jest. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że growbox służy do tego, aby umożliwić swobodne uprawianie roślin w różnych miejscach. Jako growbox może służyć namiot lub szafa i w ostateczności nawet cały pokój. A dlaczego jest takie ważne, aby go stosować? Przede wszystkim ze względu na to, że jest on doskonałym miejscem, aby zapewnić roślinie odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju. Jest to niezwykle ważne, aby w końcowej fazie nasza plantacja przyniosła zamierzony efekt.

Jednak zanim rozpoczniemy taką plantację powinniśmy doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że hodowla marihuany w Polsce, jak i w wielu różnych innych krajach na świecie jest po prostu nielegalna. Dlatego przed jej rozpoczęcie powinniśmy się wiele razy zastanowić, czy naprawdę chcemy aż tak ryzykować. Jednak oczywiście nie wyklucza to tego, aby zorientować się jak wygląda cały proces jej hodowli. Możemy po prostu poszerzać zakres swojej wiedzy i wcale nie chcieć samemu hodować marihuany. Zagłębiając się w tę tematykę możemy bardzo łatwo zauważyć, że mimo wszystko cały ten proces nie jest taki sam jak hodowla innych roślin i co więcej znacznie się od niego różni. Dlatego właśnie tym bardziej jest to bardzo ciekawa tematyka, którą bliżej chce poznać naprawdę wiele osób.

Co powinniśmy jeszcze wiedzieć na temat growbox?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że aby zadbać o odpowiednią pielęgnację swoich roślin a szczególnie marihuany powinniśmy zadbać, aby posiadać growbox. Jest to specjalna szafa do uprawy roślin. Jednak nie ograniczajmy się tylko do tego. Growbox może stanowić także obszar całego pomieszczenia, szafka czy profesjonalny namiot, ale również możesz wykonać go samodzielnie. Ważne jest jednak, aby zachować przy tym odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Nie możemy zapomnieć o tym, że podstawą jest solidność konstrukcji, aby pozbawionym strachu móc zainstalować w nim specjalne lampy oraz wentylator wyciągowy. Najczęstszymi typami lamp są: lampy MH, lampy HPS lub nowoczesne lampy LED. Muszą one pracować określoną ilość czasu na dobę. Jest to zależne od fazy w jakiej aktualnie znajdują się rośliny, więc kolejną niezbędną do hodowli tych roślin rzeczą będzie czasowy włącznik/ wyłącznik lamp.

A w jakim innym miejscu można jeszcze hodować marihuanę? Oczywiście może to pytanie pojawić się tylko z czystej ciekawości. Odpowiedź jest bardzo prosta i brzmi w każdym miejscu wyposażonym w prąd i wodę. Jednak pamiętać należy o tym, aby Twój growbox miał zapewnioną szczelność. Hodowla na noc musi znaleźć się w zupełnej ciemności, nie można dopuścić do niej najmniejszej ilości światła. Jeżeli przedostały się ono do środka, mogłoby zaburzać naturalny cykl życia konopii, a tym samym zaprzestać jej kwitnieniu. Jeżeli chcesz uniknąć hałasów, przed zakupem growboxa sprawdź parametry dotyczące hałasu, które są podawane w decybelach. Jeśli hałas dochodzący z wentylatora będzie zbyt duży warto zastosować tłumiki akustyczne montowane bezpośrednio przed wentylatorem. Aby zniwelować buczenie ustaw zasilacz lampy na drewnianej podstawce, a między drewnem a zasilaczem założyć kawałek gumy. Pamiętaj, że wyrobienie własnego stylu hodowli wymaga odpowiedniej ilości czasu.

O czym powinniśmy pamiętać podczas zakładania growbox?

Temat ten jest bardzo czasochłonny, a omówienie wszelkich zagadnień praktycznie niemożliwe. Jednak mimo wszystko najważniejsze jest to, aby pamiętać o tym, że hodowla marihuany w Polsce jak i w wielu innych krajach na świecie jest nielegalna. Jednak oczywiście nie jest zabronione, aby na przykład o tym czytać w celu doinformowania się.

Dodaj komentarz