Fotowoltaika dla firm – Opłacalność

Fotowoltaika dla firm – Opłacalność

Pozyskiwanie energii ze słońca to przyszłość większości przedsiębiorstw, która pozwala na niezależność energetyczną i obniżenie rachunków za prąd. Fotowoltaika dla firm to szansa na ochronę środowiska, ale też realne oszczędności, które opłacą się każdej osobie, która prowadzi własną działalność. Zobacz jak fotowoltaika może wpłynąć na Twój biznes i czy warto jest, w nią inwestować. 

Podwyżki cen prądu – Fotowoltaika dla firm

Wszyscy przedsiębiorcy muszą mierzyć się z tym, że ceny energii elektrycznej stale idą w górę. Za kilkanaście lat prąd może być nawet o kilkadziesiąt procent droższy niż dziś, co niekorzystnie może przełożyć się na budżet zarówno dużych firm, jak i małych działalności gospodarczych. Możemy się jednak przed tym uchronić i skorzystać ze zdobyczy technologii, które powstały już jakiś czas temu. Mowa tu o panelach słonecznych, które produkują prąd, korzystając z promieni słońca. Ceny instalacji fotowoltaicznych stale maleją, a dodatkowo wiele osób ma możliwość skorzystania ze specjalnych programów i dofinansowań, które tę cenę jeszcze bardziej obniżają. Choć cena fotowoltaiki na pierwszy rzut oka może wydawać się z byt duża to warto wiedzieć, że jest to inwestycja, która zwraca się po ok. 5-10 latach od jej kupienia i przez pozostałe kilkanaście lat gwarantuje nam praktycznie darmową energię, którą możemy użyć do zasilania sprzętów w swojej firmie.

Zyski z fotowoltaiki dla firm

Energie, którą wytwarzają panele słoneczne, w pierwszej kolejności można wykorzystać do zasilania wszystkich urządzeń niezbędnych do pracy w firmie. Niezależnie czy jest to tylko kilkuosobowe biuro, czy duża fabryka, każdy może skorzystać z fotowoltaiki. Dzięki, korzystaniu z własnej elektrowni można ograniczyć lub zupełnie zrezygnować z pobierania energii od dostawców prądu. Co za tym idzie przedsiębiorca może ograniczyć do minimum comiesięczne koszty ponoszone z tytułu rachunków za prąd.

W sytuacji, gdy panele wyprodukują więcej energii niż firma jest w stanie zużyć, to jej nadmiar można sprzedać do zakładu energetycznego. Wychodzi więc na to, że na fotowoltaice można nie tylko zaoszczędzić, ale także zarobić pieniądze. Cena sprzedawanego prądu zależy od wielkości instalacji, jaką posiada dane przedsiębiorstwo. Średnia stawka za 1 kWh wynosi ok. 70 groszy. Instalacja fotowoltaiczna ma gwarancję na 25 lat. W momencie, gdy inwestycja zwróci nam się po kilku latach, możemy się cieszyć jeszcze długim okresem, w którym oszczędzimy znaczną sumę pieniędzy. Fotowoltaika dla firmy to przyszłość, w którą powinno zainwestować każde nowoczesne przedsiębiorstwo.

Dodaj komentarz