Jak walczyć z łupieżem

Problem łupieżu dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn i jest jedną z najczęstszym chorób skóry głowy. Osoby borykające się z problemem często czują się onieśmielone stanem swoich włosów, pomimo odpowiedniej pielęgnacji nie mogą jednak się pozbyć łupieżu. Przyczyną takiego stanu mogą być źle dobrane kosmetyki do stylizacji.

Mycie włosów z łupieżem jest pierwszą i najważniejszą czynnością, dlatego tak ważny jest dobór produktu idealnego dla naszych potrzeb. Niestety wiele szamponów medycznych nadmiernie wysusza  skórę głowy, przez co, po czasie jeszcze bardziej intensyfikuje problem i w efekcie, zamiast pozbyć się łupieżu, mamy go na głowie jeszcze więcej. W zależności od tego, czy zmagamy się z łupieżem suchym czy tłustym powinniśmy wybierać idealnie dopasowany szampon. Eksperci marki Wella stworzyli szampon, który nie tylko skutecznie oczyszcza skórę głowy z łupieżu i wszelkich zanieczyszczeń, ale także skutecznie łągodzi uczucie dyskomfortu skóry głowy – swędzenie, podrażnienie, zaczerwienienia.

Zawarty w szamponie prytonian cynku, skutecznie eliminuje mikroorganizmy odpowiedzialne za powstanie łupieżu, a wyciąg z szampana przynosi trwałe ukojenie i daje uczucie odświeżenia. Produkt nie tylko pozwala pozbyć się problemu, ale także skuczenie dba o włosy przez co stają się one lekkie, miękkie i odświeżone. Aby osiagnąć optymalne efekty warto pamiętać o tym, by nie przegrzewać skóry głowy, ponieważ ciepło wpływa na rozwój łupieżu. Warto w czasie mycia włosów używać letniej wody, a skórę głowy delikatnie masować opuszkami palców. Powinnaś także zrezygnować z gorącego powietrza suszarki, ponieważ pobudza ono gruczoły do produkcji łoju.

Kolejnym krokiem w skuteczniej pielęgnacji włosów z łupieżem są lekkie maseczki, które zapewniają delikatną ochronę podrażnionej skóry głowy i wpływają na poprawę ogólnej kondycji włosów. Pamiętaj jednak o tym, by następnie dokładnie spłukać je wodą.

Ważna jest także odpowiednia dieta i zmiana stylu życia. Powinniśmy unikać stresu, przebywać na świeżym powietrzu, uprawiać różne formy aktywności, a przede wszystkim zmienić swoją dietę. Łupież to oznaka mówiąca, że brakuje nam witamin i mikroelementów, dlatego tak ważne jest uzupełnienie diety o wapń, magnez, fosfor i potas.

Jak już pisałam, przyczyny łupieżu mogą być zróżnicowane. Od złej diety pozbawionej witamin i mikroelementów, poprzez stres, zmęczenie, zaburzenia hormonalne, aż po źle dobrane kosmetyki do stylizacji. Aby mieć pewność, iż zapewniamy naszym włosom odpowiednią ochronę powinniśmy kupować jedynie kosmetki profesjonalne pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Takim miejscem jest sklep shopla.pl.

Jeżeli pragniesz profesjonalnej ochrony dla swoich włosów wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę nazwę marki lub preparatu, którego potrzebujesz, oraz nazwę sklepu, np. wella shopla.pl, a zostaniesz od razu przniesiony na stronę interentową sklepu, na której bez problemu wybierzesz, zamówisz i kupisz w pełni sprawdzone produkty do stylizacji, które zapewnią Twoim włosom ochronę na jaką zasługują.