Przeziębienie atakuje

Pogoda zawsze jest nieobliczalna i niejednokrotnie każdemu z nas spłatała figla, który mógł zakończyć się nieprzyjemnymi konsekwencjami. Szczególnie w okresie jesiennym, zimowym i wiosennym wszyscy jesteśmy narażeni na przeziębienia, które pomimo, że nie niosą zazwyczaj za sobą poważniejszych skutków, mogą nam bardzo utrudnić życia i na kila dni przykleić do łóżka.

Czym jest przeziębienie wie chyba każdy- katar, ból gardła, ból głowy czy gorączka idące w parze z osłabieniem organizmu to objawy, których nie sposób nie zapomnieć.  Jednakże przeziębionych możemy wyraźnie podzielić na dwie grupy. Jedni udając się z problemem do specjalisty, czyli lekarza i leczą się przepisanymi i zaleconymi lekami. Druga grupa to zaś ludzie, którzy pozostają w domu i próbują leczyć się na własną rękę.

Które rozwiązanie jest skuteczniejsze? Odpowiedź jest bardzo trudna, ponieważ tak w jednej jak i w drugiej grupie większość przypadków kończy się  radością ze zdrowia po kilkunastu dniach. To w jaki sposób podejdziemy do przeziębienia powinno więc być kwestią naszego przemyślanego wyboru.