Rachunkowość dla każdego

Na polskim rynku bankowym istnieje wiele firm tych krajowych jak i zagranicznych – wchodząc w dorosły wiek wiele osób się zastanawia w jakim banku założyć sobie konto i jak się okazuje nie jest to prosta decyzja. Multum wyborów sprawia, iż ta na pierwszy rzut oka prosta decyzja ostatecznie nie jest taka łatwa. Mamy do wyboru banki, w których za prowadzenie konta oraz czynności takie jak przelewy zewnętrzne musimy płacić pewną kwotę pieniędzy. Są to na ogół niewielkie kwoty pieniędzy ale w ciągu miesiąca uzbiera się bardzo dużo rachunków i gdy chcemy je wszystkie opłacić za pomocą zwykłego przelewu bankowego uzbierać się może dość spora kwota prowizji jaką zainkasuje bank.

Do tego dochodzą takie opłaty jak jednorazowa opłata za prowadzenie konta oraz co miesięczna w wysokości na ogół kilkunastu złotych – jak widać utrzymanie konta w tego typu bankach kosztuje dość dużo. Wyjściem z sytuacji płacenia za posiadanie oraz użytkowanie konta jest założenie go w banku wirtualnym gdzie tak naprawdę nie płacimy za nic. Nie trzeba nawet ruszać się z domu lub mieszkania aby założyć pierwsze konto bankowe – wystarczy posiadać komputer oraz łącze internetowe, po czym wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę jak na przykład darmowe konto bankowe i kliknąć przycisk enter. Po kilku sekundach od wciśnięcia wspomnianego klawisza wyskoczy nam list linków do oficjalnych stron internetowych banków, które w swojej ofercie mają coś takiego jak konto za zero złotych.

Następnie trzeba koniecznie odnaleźć link do formularza zgłoszeniowego i w nim wpisać wszystkie nasze dane osobowe, następnie mamy do wybory czy sami stawimy się aby podpisać wszelkie formalności związane z założeniem konta czy wolimy aby owe dokumenty do podpisania dostarczył nam kurier co bardzo ważne za usługę doręczenia płaci bank – my nie płacimy za kuriera. Po kliku dniach od podpisania dokumentów niezależnie czy to osobiście w oddziale banku czy we własnym domu za pośrednictwem firmy kurierskiej – jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami rachunku bankowego, a za kilka dni listem przyjdzie do nas karta płatnicza – również bezpłatna.