Giełda transportowa

Działanie każdej giełdy transportowej opiera się na platformie internetowej. Umożliwia ona szybką i efektywną wymianę danych związanych z załadunkami oraz pojazdami. Dzięki niej przedsiębiorcy z branży transportowej mogą zawierać transakcje oraz korzystać z bezpieczeństwa, które zapewniają regulaminy giełd. Ich ogromną zaletą jest całodobowy dostęp do bazy danych oraz możliwość szybkiego kontaktu online z innymi osobami z branży.

Ładunki do przewiezienia

Na giełdzie transportowej ogłaszają się liczne przedsiębiorstwa spedycyjne i produkcyjne. To właśnie one umieszczają oferty ładunków do przewiezienia. Aby znaleźć ładunki, które moglibyśmy przewieźć, wystarczy założyć konto na interesującej nas giełdzie. Wiąże się to z wypełnieniem krótkiego formularza z podstawowymi informacjami oraz przesłaniem dokumentów, które potwierdzą naszą wiarygodność. Giełdy transportowe zawierają olbrzymie zbiory danych, dzięki którym mamy możliwość odszukania ładunku, który będzie dostosowany do naszej przestrzeni ładunkowej (np. produkty mrożone lub zwierzęta). Ilość ofert bywa zaskakująca – na niektórych platformach możemy znaleźć ponad 500 milionów ton ładunków rocznie. Na stronie giełdy znajdziemy informacje dotyczące ładunków – z jakiego, do jakiego kraju jadą, ich wymiary oraz waga, a także termin realizacji. Jako użytkownicy giełdy możemy także zamieszczać ładunki, które chcemy, aby zostały przewiezione. W giełdowym systemie jest miejsce dla wszystkich z branży transportowej – kierowców ciężarówek, firm spedytorskich, logistycznych, a także kurierskich. Dzięki wypełnieniu pustych przewozów ładunkami z pewnością zwiększysz wydajność swojej firmy, a także nawiążesz wiele kontaktów biznesowych. Zazwyczaj wystarczy jedno „kliknięcie”, aby wyszukać ładunek możliwy do przetransportowania na terenie całej Europy.

Zalety korzystania z giełdy transportowej

Na każdej giełdzie znajduje się wiele ofert, dlatego wybierający ma możliwość ich porównywania i wybierania tych najkorzystniejszych. W bazie giełdy znajdziemy bardzo szczegółowe informacje dotyczące ofert ładunków. Ponadto korzystanie z giełdy zapewnia nam bezpieczeństwo oraz weryfikację pozostałych użytkowników. Mimo iż korzystanie z giełdy jest płatne (koszty są naprawdę różne, można z łatwością porównać je w internecie i wybrać te odpowiednie dla nas), zalety płynące z bycia ich użytkownikiem są naprawdę zaskakujące. Z pewnością zarobimy o wiele więcej, używając tych nieskomplikowanych systemów. Ponadto za miesięczną opłatę giełdy przeważnie udostępniają aplikację mobilną, która przyśpiesza zdobywanie zleceń.

Warto pamiętać

Zanim zaczniesz współpracę z daną firmą, sprawdź ją. Giełda umożliwia to dzięki ocenom i komentarzom zamieszczonym pod danym przewoźnikiem. Nie musisz spotykać się osobiście z przedsiębiorcami oferującymi wolne ładunki. Wystarczy skorzystanie z komunikatora, co z pewnością obniży koszty rozmów telefonicznych. Dodatkową zaletą takiej komunikacji jest dokumentowanie wszystkich informacji, którymi się wymieniamy.