Ekogroszek jako opał przyszłości

Ekogroszek jako opał przyszłości

Ekogroszek workowany jest niedostatecznie doceniany na naszym rynku opałowym. Można powiedzieć, że wciąż pod względem popularności wyprzedza go tradycyjny węgiel kamienny, z którego jest on przecież produkowany. Ekogroszek ma jednak bardzo dużo zalet i śmiało możemy stwierdzić, że jest paliwem przyszłości. Węgiel kamienny i brunatny często mają mniejszą skuteczność, a inne alternatywne sposoby ogrzewania są dość drogie. Czym jest więc ekogroszek i jakie ma on główne cechy?

Ekogroszek workowany- pochodna węgla

Ekogroszek workowany to materiał opałowy, grzewczy, który pochodzi od węgla kamiennego bądź brunatnego. Używa się go z powodzeniem w kotłach retortowych. Jego zdecydowanym pozytywem jest duża kaloryczność, jak również niska zawartość siarki, popiołu oraz niska zawartość substancji niepalnych. Charakteryzuje się on pewną rozpiętością, jeśli chodzi o rozmiar bryłek. To sprawia, że z powodzeniem można go stosować w automatycznych dozownikach węgla. Jeśli chcemy spalać ekogroszek w piecach z automatycznymi podajnikami, z pewnością wpłynie to w pozytywny sposób na środowisko naturalne w porównaniu ze spalaniem tradycyjnego węgla, ponieważ podczas tego procesu zmniejsza się istotnie ilość emitowanych do atmosfery związków tlenku węgla, węglowodorów aromatycznych, dioksyn, furanów i pyłów, zawartych w spalinach.

Ekogroszek workowany – dlaczego warto?

Ekogroszek, jak sama nazwa wskazuje, jest ekologicznym sposobem na ogrzewanie mieszkania. Pozwala on znacząco zmniejszyć ilość substancji szkodliwych emitowanych do środowiska. Podczas spalania wytwarzana jest bardzo mała ilość popiołu, nie musimy więc często czyścić kotła, co również jest tu dużą zaletą. Prezentowany ekogroszek workowany posiada wiele kluczowych zalet, jednak najważniejszą z nich jest jego większa i lepsza jakość oraz znacznie wyższa wydajność w porównaniu do innych rodzajów węgla. Przekłada się to więc na zdecydowanie niższe rachunki niż w porównaniu do innych sposobów ogrzewania. Forma ekogroszku workowanego jest bardzo przyjazną formą dla środowiska naturalnego, ponieważ jest to ekologiczne rozwiązanie wśród pozostałych typów węgla opałowego. Tego typu opał produkowany jest z wysokokalorycznego węgla, który charakteryzuje się małą zawartością wody, siarki, substancji niepalnych oraz niewielką spiekalnością. Te właściwości wpływają zdecydowanie na jego dużą wydajność oraz powodują, że daje on poczucie komfortowego i długiego ciepła. Na uwagę zasługuje również fakt, że po spaleniu ekogroszku workowanego otrzymujemy małą ilość szkodliwych związków oraz również małą ilość popiołu, dzięki czemu łatwiej zachowujemy czystość, bez większego wysiłku i potrzeby częstego sprzątania kotła, jak często ma to miejsce w przypadku spalania innego typu węgla.

Dodaj komentarz