Dlaczego warto inwestować w domy modułowe?

Dlaczego warto inwestować w domy modułowe?

Pandemia COVID-19 sprawiła, że niemal każdy z nas zamarzył o (nawet niewielkim) domku z ogrodem. Wśród własnych czterech ścian dużo prościej byłoby znosić zdalne życie, które zaczęliśmy intensywnie prowadzić. Jednak wybudowanie domu, który spełniłby nasze oczekiwania, zwykle ciągnie się przez wiele miesięcy. Dość często koszty związane z tym przedsięwzięciem zaczynają nas przerastać i wpływać niekorzystnie na nasze samopoczucie. Alternatywą dla tradycyjnego budownictwa są domy modułowe.

Domy modułowe jako alternatywa dla niecierpliwych

Domy modułowe cieszą się coraz większą popularnością, jeżeli chodzi o Polskę. Jeszcze kilkanaście lat temu nie do pomyślenia było to, aby zbudować dom z gotowych elementów. Nie wierzyliśmy w wytrzymałość takiego budynku. Dziś jednak nasze myślenie uległo zmianie – podobnie jak moda na budowanie domów. Obecnie odchodzi się od stawiania ogromnych i ociężałych domów, w których spokojnie może się zmieścić kilkupokoleniowa rodzina. Idziemy w kierunku nowoczesnego designu, w który wpisuje się właśnie budownictwo modułowe.

Moda na domy modułowe przyszła ze Skandynawii oraz Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam powstawały pierwsze tego typu budynki, które początkowo były wykorzystywane jako punkty usługowe w branży gastronomicznej. Z czasem jednak dostrzeżono zalety takiego budownictwa, które po wprowadzeniu kilku udoskonaleń, stało się ciekawą alternatywą dla osób niecierpliwych (i nie tylko).

Elementy dzisiejszych domów modułowych produkowane są w specjalnie dostosowanych do tego fabrykach. Poszczególne części, takie jak gotowe ściany z oknami lub drzwiami, stropy czy elementy dachu, powstają w zazwyczaj w ciągu kilkunastu tygodni. Powstałe prefabrykaty zostają przewiezione na plac budowy inwestora, a następnie w ciągu kilku kolejnych dni są montowane. Czas złączenie ze sobą poszczególnych elementów jest uzależniony od wielkości całego domu. Im będzie on większy, tym dłużej będzie składany.

Dlaczego warto podjąć taką inwestycję?

 Nie ulega wątpliwości, że to właśnie czas postawienia domu modułowego jest jego największą zaletą.  Jednak szybkość budowy to nie jedyna cecha charakterystyczna takiego budownictwa. W przeciwieństwie do domów stawianych metodą tradycyjną (tj. z wykorzystaniem cegieł), wybudowanie domu modułowego nie jest uzależnione od panujących warunków atmosferycznych.  

Taka nowoczesna architektura pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze. W przypadku podjęcia decyzji o budowie niewielkiego domu (wynoszącego max. 35m2) nie trzeba mieć pozwolenia na budowę. Jeśli jednak po czasie stwierdzimy, że taki metraż to dla nas za mało, to możemy  rozbudować nasz modułowy dom – jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat takiego budownictwa, to koniecznie odwiedź stronę: https://loftowedomy.pl/.

Zaletą takiego budownictwa jest także jego wykończenie. Prefabrykaty ścian wyjeżdżają z linii produkcyjnej w niemal idealnym stanie. Posiadają one okna, drzwi, a do tego są one już odpowiednio wyrównane i wygładzone. Jedyne co nam pozostaje do wykończenia to pomalowanie lub wytapetowanie ścian.

Dodaj komentarz